KONST / Litografier / Färglitografi 13242009
nr 1324 2009
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Gripsholms slott. Signerad, numrerad 39/250. Motivet: 36,5x44,5
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 4 maj 2020
kl 21:02:12
700 kr
1.500 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
2.200 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.800 kr